Dokuma İşletmesi

DOKUMA DAİRESİ
İşletmemiz 24 adet kamlı ve 44 adet armürlü olmak üzere, toplam 68 adet yüksek devirli hava jetli dokuma tezgahlarına sahip olup, aylık 650.000 metre kumaş üretim kapasitesiyle müşterisine en iyi hizmeti sunmaktadır.

DOKUMA İŞLETMESİ
Ağırlıklı olarak flament elyaf çözgülerle çalışan firmamızda nylon pamuk,nylon mıcro, nylon viskon, mıkro pamuk ve %100 pamuk başlıca çalışılan kaliteler olup, müşteri talepleri doğrultusunda hava jetli tezgahlarda dokunabilecek her tür kumaşın analizleri yapılarak, geniş işletme ağı ve eğitimli personeli ile numune ve üretim çalışmalarını yine müşterisine sunmaktadır.

HAZIRLIK DAİRESİ
Çözgü hazırlık dairesinde, her tür elyaf için geniş bir makine parkuru bulunmaktadır. Flament elyaflar (nylon,polyester,floş vb.) İçin tek tel çözgü,haşıl ve birleştirme makineleri ile en yüksek verim için ideal çözgüler hazırlanmaktadır.

Kesik elyaflar (pamuk, viskon, keten vb.) İçin seri çözgü ve haşıl makineleri ile, yine bu ünitelere destek amaçlı konik çözgü makinesi bulunmaktadır. Hazırlık departmanı; işletme dokumaları yanı sıra diğer dokuma üretimi yapan işletmelere de en hızlı terminlerle çözgü satışı ve fason çözgü hizmetlerini sunmaktadır.

KATLAMA BÜKÜM DAİRESİ
Balonsuz büküm teknolojisi kullanılarak proses esnasında, tüylenmeyi en az seviyeye indiren, hamel marka katlama ve büküm makinelerinde her tip ve numarada kesik elyaf iplikler yada flament iplikler elastanlı veya elastansız olarak katlanıp bükülebilmektedir.