Hakkımızda

Politeks A.Ş. 1984 yılında un, yem, şeker, gübre, vb.sektörlerinin ambalaj ihtiyacını karşılamak amacı ile polipropilen esaslı çuval üretimi yapmak üzere inegöl organize sanayi bölgesinde entegre bir tesis olarak kurulmuştur.

Firma 1988 yılında şu anki yönetim tarafından devir alınmış ve günümüze hem kalite hem de teknolojik olarak gelişerek ulaşmıştır.

1988 yılında aylık 600.000 adet çuval olan kapasite günümüzde aylık 8.500.000 adet çuval rakamına ulaşmıştır. Çuval üretiminde istenildiğinde son teknoloji ile baskı ve laminasyon yapılabilmektedir.

Firmamız 1993 yılında üretime aldığı iplik işletmesi ile tekstil sektörüne adım atmıştır. İlk kuruluş kapasitesi olan 12.000 iğlik üretimi 2000 yılında yapmış olduğu yatırımlarla 30.000 iğe çıkarmıştır. Aylık ortalama üretimi 450 ton olan iplik işletmesi, pamuk ve viskon başta olmak üzere bütün sentetik elyaf ipliklerini üretimini gerçekleştirmiştir. Politeks A.Ş. 2006 senesinde iplik sektöründeki üretim faaliyetlerine son vermiştir.

Tekstil sektöründeki üretim yelpazesini genişletmek amacıyla, yine 1997 yılında 48 adet hava jetli dokuma tezgahı ile kumaş üretimine başlamış olup bu kapasiteyide günümüz itibariyle 68 adete çıkarmıştır. Aynı zamanda işletmemizde, hem kendi ihtiyacını hemde diğer firmaların çözgü ve haşıl işlemlerini yapabilecek modern bir çözgü hazırlık bölümü bulunmaktadır.

2008 yılında inşaat ve gayrimenkul sektöründeki faaliyetlerine başlayan firmamız kısa süre içerisinde  bölgesinde sektörün önde gelen firmaları arasında yerini almıştır. Bugüne kadar teslim ettiği ve devam eden projeleri ile lüks ve kaliteli yaşam alanlarını müşterilerine sunmaktadır.

Firmamız kurulu olduğu yöre itibariyle zaman içinde orman ürünleri ticaretiyle ilgilenmeye başlamış olup şu anda Rusya ve Ukrayna başta olmak üzere yurt dışından ithal tomruk ve kereste ürünleri ile alanında söz sahibi firmalar arasına girmeyi başarmıştır.

Hedefimiz yüksek kalite ve müşteri memnuniyetini dikkate alan üretim ve pazarlama anlayışına sahip ve deneyimli kadromuzu artırarak, teknik ve teknolojik yatırım ilaveleri ile yolumuza devam etmektir.